Ginseng Tablet Üretimi Nasıl Yapılmaktadır?

MULTIPURPOSE TEMPLATE
AŞAMA 1

6 Yıl Boyunca Yetiştirilmektedir

Ginseng bir çiçek türü olup sadece kökü kullanılmaktadır. Ginseng çiçeğinin kökü ise 6. senesinde gelişiminde en iyi büyümesini yapmasından dolayı 6 yıl boyunca özenle yetiştirilmektedir.
WELL DOCUMENTED
AŞAMA 2

Hasat Dönemi

6 yıl boyunca özenle yetiştirilen Ginsengler gelişimini tamamlamışlar ise her yılın Eylül ile Ekim aylarında hasatları yapılmaktadır.
GREAT SUPPORT
AŞAMA 3

Ayrıştırma ve Temizleme

Toplanılmış Ginsengler öncelikle son teknoloji makinelerde temizlik işleminden geçerek topraktan arındırılmaktadır. Bu işlemin tamamlanmasından sonra Ayrıştırma işlemine geçip kalitelerine göre sınıflandırılmaktadır.
MULTIPURPOSE TEMPLATE
AŞAMA 4

Ekstrak Çıkartılması

Özenle seçilen Ginsengler Ekstrak Makinelerine koyulup 4 defa olmak üzere her defasında 8 saat kaynatılarak ekstraktı çıkartılmaktadır.
WELL DOCUMENTED
AŞAMA 5

Kurutma ve Tabletleme

Ginsenglerden elde ettiğimiz Ekstrak yardımcı maddeler ile karıştırılmaktadır. Karıştırılan hammadde 60-70°C`de kurutulur ve sterilize edilerek ayrıştırılır.Kurutulan hammaddeyi hijyenik olarak temizleyerek sterilize tabletleme makinesine konarak tabletlemesi yapılır.
GREAT SUPPORT
AŞAMA 6

Paketleme

Paketlenmiş tablet ürünüleri mühürlü kap ile belirlenen 80 adet miktarına göre paketlenir. Ayrıca şişe dışındaki dış pakete de ek olarak güvenlik etiketi yapıştırılarak kapalı hale getirilir.
TOP